Καλώς ήρθατε στο Γυμνάσιο Γραβιάς

Το βιβλίο που...μιλάει!

biblio_milaeiΠάουλο Κοέλο - Το πέμπτο βουνό

Ακούστε το βιβλίο...

Στο ΦΕΚ Β΄ 4194/29-09-2020 δημοσιεύτηκε η με αρ. πρωτ. 125614/Δ2/21-09-2020 Υ.Α. με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2020-2021 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα:
Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Σύμφωνα με την παρ. 3 του άρθρου 1 του Κεφαλαίου Α΄ της με αρ. πρωτ. Δ1α/Γ.Π.οικ. 69543/31-10-2020 Κ.Υ.Α. (Β’ 4810) δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης.

Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ    ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ

Μπορείτε να διαβάσετε τη σχετική εγκύκλιο πατώντας εδώ και το ΦΕΚ πατώντας εδώ.

Τέλος μπορείτε να συμπληρώσετε σχετική υπεύθυνη δήλωση-αίτηση που θα βρείτε εδώ και να την αποστείλετε στο σχολείο του μαθητή έως και την Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου 2020 (για τους μαθητές του Γυμνασίου Γραβιάς η αίτηση πρέπει να αποσταλεί στο email του σχολείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).