Καλώς ήρθατε στο Γυμνάσιο Γραβιάς

biblio_milaeiΠάουλο Κοέλο - Το πέμπτο βουνό

Ακούστε το βιβλίο...

Αγαπητοί γονείς/μαθητές

Σας ενημερώνουμε ότι λόγω κακοκαιρίας σήμερα 27/09/2023 το Γενικό Λύκειο Γραβιάς θα είναι κλειστό και τα μαθήματα θα διεξαχθούν κανονικά μέσω τηλεκπαίδευσης. (Ώρα έναρξης των μαθημάτων 08:50 (από δεύτερη ώρα και μετά)

Οι ώρες των μαθημάτων θα είναι ίδιες με αυτές του σχολείου:

Διδακτικές ώρες

1η           08:00-08:45

Από τη Δ/νση του σχολείου

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και μαθητές,

σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός θα τελεστεί την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν στο σχολείο στις 8:00 π.μ.

Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα πραγματοποιηθούν κανονικά.

Καλή σχολική χρονιά, με υγεία

Δείτε την Ανακοίνωση-Ενημέρωση του σχολείου για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2022-23 εδώ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου ανέλαβαν την πρωτοβουλία να συγκεντρώσουν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για να βοηθήσουν τον εθελοντικό, μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα οργανισμό "Το Χαμόγελο του Παιδιού ".

Στις δύσκολες συγκυρίες που όλοι βιώνουμε, η πρωτοβουλία αυτή των παιδιών είναι ιδιαίτερα σημαντική και αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για όλους.

"Το Χαμόγελο του Παιδιού " αναγνωρίζοντας την προσπάθεια και προσφορά των μαθητών τους απένειμε τιμητικό έπαινο. Τόσο ο Διευθυντής του Γυμνασίου Γραβιάς όσο και ο Σύλλογος των διδασκόντων καθηγητών του σχολείου συγχαίρουν τους μαθητές για την κίνησή τους αυτή.

Δείτε φωτογραφίες εδώ

Δείτε  τον τιμητικό έπαινο εδώ

Δείτε  την ευχαριστία από το "Χαμόγελο του Παιδιού " εδώ

eyxesxristougennwn